Большая конференция "Родительское собрание"

5 сакавіка адбыўся V школьны фестываль-конкурс беларускай музыкі “Вясёлыя музыкі – 2018”

Дата: 5 марта в 20:54, Обновлено 5 марта в 21:21

Фота...

Гэта было сапраўднае свята, дзе гучала “жывая” інструментальная беларуская народная ці аўтарская музыка.

Ідэя стварэння фестываля належыла творчай групе настаўнікаў нашай школы яшчэ ў 2013 годдзе. Мы лічым, што кожная краіна павінна ведаць і цаніць тое багацце, якім валодае. Для нас гэтае багацце – БЕЛАРУСКАЯ МУЗЫКА!

Мы спадзяемся, што ўсім падабаецца наш фестываль і ў  наступным годдзе ўдзельнікаў будзе яшчэ болей.

Старшынёй журы V школьнага фестываля-конкурса  беларускай музыкі “Вясёлыя музыкі – 2018” з’яўляецца заўсёды дырэктар школы  Коўшык Ірына Іосіфаўна, членамі журы –  намеснік дырэктара школы Бірукова Кацярыня Васільеўна і кіраўнікі метадычных аб’яднанняў - Канопка Таццяна Валер’янаўна, Жамойціна Вольга Аляксандраўна.

Усяго 23 заяўкі паступіла ў аргкамітэт конкурсу.

Пасля праслухоўвання конкурсных праграм журы вырашыла размеркаваць месцы наступным чынам:

Група А (I-II класы):

Дыплом I ступені – Змітрэня Кацярына (II “Б”), клас настаўніка Гаек Ірыны Дзмітрыеўны.

Дыплом II ступені – Курбатава Таццяна (II “Б”), клас настаўніка Азімка Інесы Вячаславаўны.

Дыплом III ступені – Трубачык Марыя (II “В”), клас настаўніка Рабрыной Наталлі Аляксандраўны.

Група В (III-IV класы) намінацыя “Ансамбль”:

Дыплом I ступені – Касцевіч Арына (III “А”), Будзіловіч Дамініка (III “В”), клас настаўнікаў Жамойцінай Вольгі Аляксандраўны, Мацейка Лізаветы Анатольеўны.

Дыплом II ступені – Інструментальны ансамбль “Весялінкі”, кіраўнік Мацейка Дзмітрый Фёдаравіч.

Група В (III-IV класы) намінацыя “Сола”:

Дыплом I ступені – Янулевіч Марыя  (IV “А”), клас настаўніка Гаек Ірыны Дзмітрыеўны.

Дыплом II ступені – Самсевіч Діяна (IV “А”), клас настаўніка Аверкіевай Вольгі Іванаўны.

Дыплом II ступені – Перапяліца Ульяна (IV “А”), клас настаўніка Карпейчык Наталлі Уладзіміраўны.

Дыплом II ступені – Птак Діяна (IV “В”), клас настаўніка Гайкевіч Святланы Мікалаеўны.

Дыплом III ступені – Мацяеўская Анастасія (IV “В”), клас настаўніка Жамойцінай Вольгі Аляксандраўны.

Дыплом III ступені – Рачкоўская Яна (IV “Б”), клас настаўніка Хрыпанковай Жанны Валер’еўны.

Дыплом III ступені – Бацян Валерыя (III “В”), клас настаўніка Выдра Наталлі Леанідаўны, канцэртмайстар Філіпік Вольга Мікалаеўна.

Група С (V-VI класы) намінацыя “Сола”:

Дыплом I ступені – Сіманян Анастасія (VI “Б”), класс настаўніка Хрыпанковай Жанны Валер’еўны.

Дыплом II ступені – Казлоўскі Раман (V “Б”), класс настаўніка Хрыпанковай Жанны Валер’еўны.

Дыплом III ступені – Сівук Марыя (V “А”), клас настаўніка Гайкевіч Святланы Мікалаеўны.

Група D (VII-IX класы) намінацыя “Ансамбль”:

Дыплом I ступені – Інструментальны ансамбль (Ляжанскі Анатолій і  Борыс Міхаіл) клас настаўнікаў Канопка Таццяны Валяр’янаўны, Бубешка Івана Фёдаравіча. Канцэртмайстар: Жамойціна Вольга Аляксандраўна.

Дыплом III ступені – Інструментальны ансамбль “Туццi” (Лебядзевіч Алег  і Корас Варвара), клас настаўніка Ляшчынскай Таццяны Уладзіміраўны.

Усяго 40 вучняў і 16 настаўнікаў факультатыўных заняткаў музычнай накіраванасці прыняло ўдзел у фестывале-конкурсе "Вясёлыя музыкі – 2018".