Новости проекта
Подписывайтесь на нас ВКонтакте!
Хаю-хай, с вами Schools.by!
Голосование
Ваше отношение к введение сервиса "Электронный дневник учащегося"?
Всего 264 человека
Голосование
ПОТРЕБНОСТЬ В ОКАЗАНИИ ПЛАТНЫХ УСЛУГ
Всего 373 человека
Голосование
Считаете ли вы целесообразным введение платного сервиса "Электронный дневник учащегося"?
Всего 526 человек
Голосование
Нужна ли школьная форма?
Всего 548 человек
Голосование
Как Вам новый сайт?
Всего 913 человек

5 сакавіка адбыўся V школьны фестываль-конкурс беларускай музыкі “Вясёлыя музыкі – 2018”

Дата: 5 марта в 20:54, Обновлено 5 марта в 21:21
133 просмотра

Фота...     

Гэта было сапраўднае свята, дзе гучала “жывая” інструментальная беларуская народная ці аўтарская музыка.

Ідэя стварэння фестываля належыла творчай групе настаўнікаў нашай школы яшчэ ў 2013 годдзе. Мы лічым, што кожная краіна павінна ведаць і цаніць тое багацце, якім валодае. Для нас гэтае багацце – БЕЛАРУСКАЯ МУЗЫКА!

Мы спадзяемся, што ўсім падабаецца наш фестываль і ў  наступным годдзе ўдзельнікаў будзе яшчэ болей.

Старшынёй журы V школьнага фестываля-конкурса  беларускай музыкі “Вясёлыя музыкі – 2018” з’яўляецца заўсёды дырэктар школы  Коўшык Ірына Іосіфаўна, членамі журы –  намеснік дырэктара школы Бірукова Кацярыня Васільеўна і кіраўнікі метадычных аб’яднанняў - Канопка Таццяна Валер’янаўна, Жамойціна Вольга Аляксандраўна.

Усяго 23 заяўкі паступіла ў аргкамітэт конкурсу.

Пасля праслухоўвання конкурсных праграм журы вырашыла размеркаваць месцы наступным чынам:

Група А (I-II класы):

Дыплом I ступені – Змітрэня Кацярына (II “Б”), клас настаўніка Гаек Ірыны Дзмітрыеўны.

Дыплом II ступені – Курбатава Таццяна (II “Б”), клас настаўніка Азімка Інесы Вячаславаўны.

Дыплом III ступені – Трубачык Марыя (II “В”), клас настаўніка Рабрыной Наталлі Аляксандраўны.

Група В (III-IV класы) намінацыя “Ансамбль”:

Дыплом I ступені – Касцевіч Арына (III “А”), Будзіловіч Дамініка (III “В”), клас настаўнікаў Жамойцінай Вольгі Аляксандраўны, Мацейка Лізаветы Анатольеўны.

Дыплом II ступені – Інструментальны ансамбль “Весялінкі”, кіраўнік Мацейка Дзмітрый Фёдаравіч.

Група В (III-IV класы) намінацыя “Сола”:

Дыплом I ступені – Янулевіч Марыя  (IV “А”), клас настаўніка Гаек Ірыны Дзмітрыеўны.

Дыплом II ступені – Самсевіч Діяна (IV “А”), клас настаўніка Аверкіевай Вольгі Іванаўны.

Дыплом II ступені – Перапяліца Ульяна (IV “А”), клас настаўніка Карпейчык Наталлі Уладзіміраўны.

Дыплом II ступені – Птак Діяна (IV “В”), клас настаўніка Гайкевіч Святланы Мікалаеўны.

Дыплом III ступені – Мацяеўская Анастасія (IV “В”), клас настаўніка Жамойцінай Вольгі Аляксандраўны.

Дыплом III ступені – Рачкоўская Яна (IV “Б”), клас настаўніка Хрыпанковай Жанны Валер’еўны.

Дыплом III ступені – Бацян Валерыя (III “В”), клас настаўніка Выдра Наталлі Леанідаўны, канцэртмайстар Філіпік Вольга Мікалаеўна.

Група С (V-VI класы) намінацыя “Сола”:

Дыплом I ступені – Сіманян Анастасія (VI “Б”), класс настаўніка Хрыпанковай Жанны Валер’еўны.

Дыплом II ступені – Казлоўскі Раман (V “Б”), класс настаўніка Хрыпанковай Жанны Валер’еўны.

Дыплом III ступені – Сівук Марыя (V “А”), клас настаўніка Гайкевіч Святланы Мікалаеўны.

Група D (VII-IX класы) намінацыя “Ансамбль”:

Дыплом I ступені – Інструментальны ансамбль (Ляжанскі Анатолій і  Борыс Міхаіл) клас настаўнікаў Канопка Таццяны Валяр’янаўны, Бубешка Івана Фёдаравіча. Канцэртмайстар: Жамойціна Вольга Аляксандраўна.

Дыплом III ступені – Інструментальны ансамбль “Туццi” (Лебядзевіч Алег  і Корас Варвара), клас настаўніка Ляшчынскай Таццяны Уладзіміраўны.

Усяго 40 вучняў і 16 настаўнікаў факультатыўных заняткаў музычнай накіраванасці прыняло ўдзел у фестывале-конкурсе "Вясёлыя музыкі – 2018".

Комментарии:
Оставлять комментарии могут только авторизованные посетители.